אודות

בעד ישראל בעד שלום

ג’יי סטריט הוא הבית הפוליטי של אמריקנים ציונים, פרו-ישראלים ותומכי שלום הפועלים מתוך אהבה ודאגה עמוקה לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנו מאמינים כי הבטחת עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית תלוי בהשגת פתרון שתי המדינות לשני העמים, שיוביל להקמתה של מדינה פלסטינית שתחיה לצד מדינת ישראל בשלום ובטחון. אנו פועלים בארה”ב כדי לשמר את פתרון שתי המדינות על סדר היום של מדיניות החוץ האמריקנית ולדחוף לקידומו באמצעות דיפלומטיה פעילה. אנו מאמינים כי פתרון שתי מדינות הוא אינטרס ישראלי ואמריקני מובהק.

פעילותנו מבוססת על מחויבות לערכים יהודיים ודמוקרטיים. לאור ערכים אלה אנו שואפים להגדיר מחדש את המשמעות של פעילות פרו-ישראלית בארה”ב, זאת במטרה להביא לשינוי האופן בו התנהלה פעילות זו לאורך השנים, ולשינוי הדינמיקה שיצרה הפעילות בפוליטיקה האמריקנית. אנו מאמינים כי מטרתה של פעילות פרו ישראלית היא לחזק את מדינת ישראל ואת עם ישראל, ולא בהכרח לתמוך בכל מדיניות של ממשלת ישראל.

תוך זמן קצר הפך הארגון לכוח מוביל ומשמעותי בקהילה היהודית בארה”ב, עם למעלה מ-180,000 תומכים מקוונים, 10,000 סטודנטים הפעילים ב-70 קמפוסים ברחבי ארה”ב, נציגויות ב-50 קהילות ברחבי ארה”ב ולמעלה מ-850 רבנים החברים בקבינט הרבני של הארגון.

ג’יי סטריט פועלת באמצעות שלושה ארגונים:

ארגון J Street  – עמותה ללא מטרות רווח הפועלת באמצעות שדלנות פוליטית (לוביינג) על מנת לקדם את מטרות הארגון בבתי המחוקקים בוושינגטון ובממשל האמריקני.

 קרן החינוך של J Street – פועלת להגדלת הנראות והנוכחות של עמדות התומכות בישראל ובשלום בקרב קהילות יהודיות ברחבי ארה”ב. הקרן מעודדת שיח פתוח, דינמי ונמרץ העוסק בדרך הטובה ביותר לקידום האינטרסים ארוכי הטווח של ישראל ולקידום עתידה כמדינה יהודית ודמוקרטית. הקרן מפעילה שתי תכניות שטח מובילות: J Street Local – תכנית השטח הלאומית של הארגון, ו-J Street U -תנועת הקמפוסים של הארגון.

 (J Street PAC (Political Action Committee – ועידה ראשונה מסוגה אשר תומכת ומגייסת כספים עבור מועמדים למשרות פדראליות שתומכים במנהיגות אמריקנית הפעילה למען השלום והביטחון בישראל ובמזה”ת. ה-PAC  של JStreet, התומכת במועמדים לבתי הנבחרים האמריקנים, היא הגדולה ביותר מבין הועדות הפוליטיות הפרו-ישראליות והיא תומכת היום בלמעלה מ-100 חברי קונגרס וסנטורים.

j-street-edu-fund-reverse-logo      j-street-logo    j-street-pac-reverse